שירותי קייטרינג אסאדו לחתונה הפכו להיות נפוצים באירועים רבים בישראל. זוהי שיטת צליית בשר על הגריל, כאשר במהלך האירוע, חברת הקייטרינג, מגיעה עם מתקן ענק לצליית הבשר באמצעות מדורה במשך 8 שעות. יש לציין כי קיימת שיטה נוספת לאסאדו שהיא צליית הבשר באמצעות גחלים. מדובר על צלייה ארוכה מאוד ולכן יש להיערך לפני האירוע, כך שהשעה המתוכננת תהיה כאשר הבשר כבר נמצא שעות על האש וכמעט מוכן להגשה. האסאדו, מבושל בדרך מסורתית בדרום אמריקה ושיטת הצלייה באמצעות שיפודים גדולים בדמוי חרבות שהיא השיטה המקורית ביותר לצליית הבשר.

מי שהיה באירוע כמו קייטרינג אסאדו לחתונות, לבטח לא ישכח את החוויה. הבשר מעושן במעשנות מיוחדות. גם המראה המיוחד, הריחות של הבשר העסיסי שכבר היה טבול כמה שעות לפני הצלייה עם רטבים דרום אמריקאיים מיוחדים, גורם לטעם הבשר להיות עסיסי, מתקתק, או חמצמץ עדין, תלוי בסוג הבשר הנצלה באש. הרטבים שיוגשו עם הבשר הינם רטבים דרום אמריקאים כגון: צ'ימצ'ורי, סלסה, בר בי קיו ועוד. ניתן למצוא תוספות לבשר, כגון סלטים, תפוחי אדמה צלויים ועוד מתאבנים לפני הבשרים אשר יגרמו לארוחה באירוע שלכם להיות עשירה וטעימה במיוחד.

אחרי שיחה עם השף שלנו הכל יהיה לך יותר ברור

קצת על ההיסטוריה של האסאדו

אולי מדובר על טרנד שהוא יחסית חדש בישראל, אך ישנם באסאדו שורשים היסטוריים מעניינים, כמו מדינות נוספות שאמצו  שיטה זו והן: ברזיל ואורוגוואי. המילה "אסאדו" בספרדית פירושה צלייה. כאשר הייתה תקופה של שפל ועוני בדרום אמריקה במאה ה-18, הבוקרים שעבדו כל היום עם עדרי הבקר, היו נוהגים לשחוט את הבקר בבוקר, לפני יציאתם לעבודה, לשפד את נתחי הבשר ולתלות אותם מעל למדורה, כך שהנתחים יתבשלו לאט ושהם יחזרו מן העבודה הבשר כבר יהיה מוכן לאכילה. למרות שאין היום בארץ קשר לעוני ולאסאדו, כי אם נהפוך הוא.. אנו מראים על רמה גבוהה באירוע, כאשר אנו מזמינים אסאדו לאירועים קטנים או גדולים.

ישראל הפכה להיות מפותחת מאוד, בכל הקשור לקולינריה ולכן, בגלל האהבה לבשר, הישראלים אימצו את האירועים המיוחדים שבהם מוגש קייטרינג אסאדו לאירועים קטנים. אנו רואים שירות זה, שהוא אף מיוחד יותר באירועים בטבע, כאשר אסאדו וטבע נקשרים האחד לשני. הגחלים, הצלייה האיטית, הם אלה שמעניקים נופך וטעם מיוחד, לבשרים הטעימים, כאשר גם שנהיה שבעים, לא נוותר על עוד נתח או שניים מהבשר המדהים שנצלה בשיטת האסאדו ע"י מומחים לדבר.

צ'ורסקו – צולים עבורכם אירוע בלתי נשכח

אם החלטתם בכל זאת ללכת על קייטרינג בסגנון אסאדו, עסיסי ומיוחד עם נתחי הבשר האיכותיים ביותר, כדאי כי תזמינו את קייטרינג צ'ורסקו בהנהלתו של ניר דהן שהוא שף מוכר וידוע והקים את חברת הקייטרינג צ'ורסקו המתמחה בשרים על האש ואסאדו מזה 12 שנה. ישראלים רבים מודעים לסגנון האוכל הבשרי של דרום אמריקאים וניתן לראות כי שיטת צלייה זו, הפכה להיות טרנד, לא רק בבתים הפרטיים באירוח משפחה ואורחים, כי אם גם באירועים. זה מה שהביא את השף ניר דהן לפתוח את חברת צ'ורסקו אשר מפיקה אירועים בסדר גודל של מ 30 מוזמנים עד להפקת ענק. ניתן להזמין את קייטרינג צ'ורסקו גם לאירועים בטבע, לאירועים פרטיים, לכנסים ועוד.

על מנת שהאירוע שלכם יצליח, הזמינו את קייטרינג צ'ורסקו המתמחה עם אסאדו לאירועים פרטיים עם הצוות המיומן של החברה הכולל שפים, סו שפים, אחראי רטבים, קונדיטורים המתמחים בקינוחים ומומחים קולינריים שיבחרו עבורכם את נתחי הבשר הטובים ביותר ויטבלו אותם בתערובת המיוחדת והמסורתית בסגנון הדרום אמריקאי.

קייטרינג אסאדו לאירועים בלתי נשכחים
בכמה כוכבים היית מדרג אותנו?

כתיבת תגובה

התקשרו אליי!
+
שגר אותי!
נגישות