לכאורה, בחירת חברת קייטרינג על האש במרכז היא אינה משימה מסובכת יותר מאשר בחירת צלם, בחירת תקליטן או בחירת המקום בו ייערך האירוע, אלא שאם בוחנים את הדברים לעומק, הרי שהקייטרינג שיוגש באירוע שלכם הוא תחום מורכב הרבה יותר מנושא הצילום או המוסיקה, וההשפעה שלו על הצלחת האירוע היא מן המשמעותיות ביותר בין כל מרכיבי האירוע כולו. בהתאם לכך, כאשר אתם ניגשים אל המשימה של בחירת חברת הקייטרינג, אתם רוצים להבטיח שאתם מבצעים את הבחירה הנכונה לכם ולאורחים שלכם, בחירה שתעניק לאורחים שלכם חוויה יוצאת דופן של טעם, ואווירה בלתי נשכחת של על האש – שום דבר שדומה ליום העצמאות האחרון שלכם בפארק העירוני.

קייטרינג על האש במרכז זה לא רק מנגל ופחמים

על האש היא כידוע תרבות בשר מאוד פופולארית בישראל, וקשה למצוא ישראלי אחד שלא חווה את חוויית העל האש כמה וכמה פעמים בחייו. יחד עם זאת, כאשר אתם מזמינים קייטרינג על האש במרכז, אתם מצפים לקבל משהו שהוא קצת יותר מאותה חוויה ביתית על מרפסת הבית, בפארק העירוני או ביער ביום העצמאות. כשאתם מחפשים את החוויה, אתם בעצם מחפשים את חברת הקייטרינג שתדע לספק אותה, ובהיבט הזה חשוב לוודא שמדובר בחברה מקצועית ומנוסה בתחום העל האש, חברה שמציעה מגוון רחב של שירותי בשרים על האש, כדוגמת אסאדו לאירועים, גרילמנים מקצועיים, תפריטים ייחודיים ואקסלוסיביים וכדומה. בכל מקרה, חשוב להבין שלא מדובר במנגל ופחמים כפי שאתם מכירים מהחוויה הפרטית שלכם, אלא באופרציה שלמה של בשרים, צוות מקצועי וכלי עבודה מקצועיים.

רוצה לדבר עם השף ולהתחיל לתכנן את האירוע?

איך תבחרו את החברה המתאימה?

אזור המרכז עמוס בחברות קייטרינג המציעות את כל שירותי הקייטרינג האפשריים, ובכלל זה גם קייטרינג על האש במרכז הארץ. כפי שאמרנו קודם לכן, מה שאתם רוצים לבדוק הוא את שלושת מרכיבי המפתח של חברת קייטרינג מקצוענית: חומרי גלם, צוות וכלי עבודה. את חומרי הגלם תוכלו לבדוק כמובן באמצעות טעימות ואפילו ביקור במטבח החברה. אל תתביישו ואל תעצרו את עצמכם, בדקו כיצד מאוחסן האוכל, כיצד מתבצע תהליך ההכנה ומי הוא השף האחראי.

בצוות המקצועי אתם רוצים למצוא גם בני נוער שמגישים את האוכל, אבל גם גרילמנים מקצועיים ושפים ייעודיים בתחום הבשרים, שיודעים להיות אחראים על הכל ולהוריד הנחיות אל השטח בזמן אמת. לבסוף, אתם רוצים לבחון את כלי העבודה בהם נעשה שימוש ובכלל זה המנגלים עצמם, אמצעים נוספים להכנה, עישון ויישון בשר בהם עושה החברה שימוש, ולא פחות מכך גם את כלי ההגשה, הסכו"ם, הכוסות וכל האמצעים האחרים הנדרשים להגשת בשר על האש בצורה מקצועית. המלצות וחוות דעת מקצועיות זה בהחלט חשוב, אבל אתם רוצים לבדוק את הדברים גם בגוף ראשון.

איך לבחור חברת קייטרינג על האש במרכז הארץ?
בכמה כוכבים היית מדרג אותנו?

כתיבת תגובה

התקשרו אליי!
+
שגר אותי!
נגישות